Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Plíce

Udělejte první krok

objednejte se na vstupní vyšetření

Důležité je mít dostatek informací o protonové léčbě

Pro správné rozhodnutí potřebujete mít dostatek informací o vašem onemocnění, o léčebných metodách a o výhodách a možných rizicích jednotlivých léčebných metod. V Protonovém centru vám umožníme setkat se s našimi zkušenými lékaři, kteří vám při vstupní konzultaci upřesní základní informace o vašem onemocnění, způsobech léčby a také o protonové léčbě. Lékař zároveň prostuduje veškeré vaše lékařské zprávy, posoudí vaši diagnózu a stadium onemocnění a rozhodne, zda je ve vašem případě protonová léčba vhodná. Lékaři věnují našim pacientům dostatek času a pozornosti a ochotně odpoví na všechny vaše dotazy.

Domluvte si termín vstupní konzultace

Vstupní konzultace je vlastně rozhovor s lékařem, který je bezplatný a k ničemu vás nezavazuje. Během vstupní konzultace získáte základní informace o protonové léčbě a jejím průběhu, lékař také posoudí váš aktuální zdravotní stav, typ a stadium onemocnění. Termín vstupní konzultace, který bude vyhovovat vašim potřebám, si můžete sjednat u našich koordinátorek léčby na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Vstupní vyšetření obvykle trvá přibližně 20 minut a je nezbytným předpokladem pro rozhodnutí o zařazení do protonové léčby. Z toho důvodu si s sebou přineste veškerou zdravotnickou dokumentaci a výsledky vyšetření, aby lékař mohl rozhodnout o vašem případném zařazení do léčby.

Co bude následovat po vstupní konzultaci?

Nejprve lékaři Protonového centra musí rozhodnout, zda je protonová terapie vhodná pro vaši diagnózu a poté budou následovat další nezbytné kroky. Komplexní onkologické centrum musí potvrdit a doporučit tuto léčebnou metodu ve vašem případě. A následně vaše zdravotní pojišťovna musí odsouhlasit proplacení vaší léčby. Naše koordinátorky léčby jsou vám kdykoliv k dispozici a ochotně vám poradí a pomohou jak s administrativou, tak i s dalšími formalitami. Můžete je kontaktovat na telefonním čísle +420 222 998 989.

Protonová léčba rakoviny plic je proplácena zdravotními pojišťovnami.

Protonová léčba rakoviny je léčbou hrazenou z veřejného zdravotního pojištění a je uvedena i ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR. Protonové centrum má uzavřené smlouvy s následujícími zdravotními pojišťovnami:


Proces schvalování protonové léčby


Zamítnutí léčby a jak postupovat?

V případě, že nastane situace, kdy Komplexní onkologické centrum nebo vaše zdravotní pojišťovna zamítnou žádost o protonovou léčbu, společně podnikneme všechny kroky, aby vám protonová terapie byla zdravotní pojišťovnou uhrazena. Nastane-li tato situace, obraťte se, prosím, na vaši koordinátorku léčby, která vám poskytne podrobné informace a ochotně odpoví na všechny vaše otázky.

Samoplátce

Léčbu rakoviny plic v Protonovém centru si pacient může hradit sám i bez doporučení Komplexního onkologického centra. Podmínkou je, aby odborníci Protonového centra posoudili zdravotní stav pacienta, typ diagnózy i stadium onemocnění a určili, zda je protonová léčba pro daného pacienta vhodná.

Chcete více informací o léčbě rakoviny plic?

‹ Zpět

Plíce

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde